Bir masaj havuzu nasıl kullanılır?

"En mükemmel haliyle Wellness" demek masaj havuzunuzu sık sık kullanmanız demektir.

Masaj havuzunuzun sistemi, minimum bakım gerekliliği ile istediğiniz anda masaj havuzunuzu kullanabilmeniz için uygundur.

Kurulum için gerekenler

Masaj havuzunuz terasınız ya da bahçenizdeki sağlam ve tesviyesinde bir yüzeye oturtulmalıdır. Balkon ya da çatı teraslarına veya bir ahşap deckin içine yerleşimler için en yakın yetkili satıcıya detaylar için başvurun.

Spa, normal musluk suyu ile ve bir standart hortum yardımıyla dolar. Kullanım sıklığı ile değişmekle beraber doldurulan suyun ömrü iki aydır. Suyu doldurmadan önce sertliğini kontrol edin. Kireçli suların filtre edilmeden doldurulması sakıncalıdır.

Masaj havuzunuz için standart bir elektrik bağlantısı yeterlidir. 220 Volt 13 Amper'lik ya da 220 Volt veya çift pompalı masaj havuzlarında 2 x 16 Amper'lik bağlantılar yeterlidir. Keşif için yetkili satıcınıza danışın.

Masaj havuzunu kullanmadan önce içindeki suyun kalitesini kontrol edin. Her ülkede su kalitesi konusunda farklı standartlar mevcuttur.
4SeasonsSpa, opsiyonel olarak bir otomatik dezenfeksiyon sistemi de önerir.

Servis

Bir 4SeasonsSpa ile en iyi satış sonrası hizmeti alacağınız kesindir. 4SeasonsSpa satış sonrası departmanı tarafından desteklenen yetkili satıcılarımız bu konuda hizmetinizdedir.

Masaj havuzunuzu uzun yıllar kullanacağınızı varsayarak, yerel yetkili satıcınızın size uzun süreli servis verebilmesinden emin olmak çok önemlidir.


Günlük kullanım

Dijital kontrol paneli sayesinde jetleri aktive etmek, istenilen sıcaklığı, su şartlandırılmasını ve aydınlatmayı ayarlamak çok kolaydır.

Isıtma

Su sıcaklığı, etkili ısıtma sistemi sayesinde hep istenilen seviyede tutulur. Bu, masaj havuzunuzun her an kullanıma hazır olduğu anlamına gelir. Tam köpük izolasyonu ve dış mekan örtüsü sayesinde masaj havuzunuzun sıcaklığı çok az bir enerjiyle sabit tutulur.

Su şartlandırılması

Masaj havuzunuzun suyu, ozon jeneratörü ve filtreniz sayesinde hep optimal durumda tutulur.

Ozon Jeneratörü

4SeasonsSpa'nın Corona Discharge yöntemi ile çalışan ozon jeneratörü, kimyasal dezenfektan kullanımını düşürür.

Ozon, sudaki kirleri ve mikroorganizmaları yok eder.

Tüm 4SeasonsSpa masaj havuzlarında ozon jeneratörü standarttır.

Ancak bir ozon jeneratörünün, klor gibi dezenfektanların yerini tam olarak tutamayacağını unutmamak gerekir.

Filtreleme sistemi

Her masaj havuzunda, en küçük parçacıkların bile tutulması için yüksek yoğunluklu kartuşa sahip bir standart filtreleme sistemi vardır. Tüm masaj havuzu modellerinde* çift filtre sistemi vardır.

Optimal filtrasyon için sessiz çalışan bir ekstra sirkülasyon pompası da opsiyonel olarak tedarik edilebilir.

*Savannah hariç

Masaj havuzunuz kullandıktan sonra kapağını tekrar kapatın. Bundan sonra otomatik kontrol sistemi; filtrasyon, sirkülasyon ve ısıtma işlemlerini devralır. Doldurulan suyun iki ay sonra değişmesi gerekir. Haftada bir içinde su varken, iki ayda bir de su boşalınca masaj havuzunuzu temizleyin.